صفحه اصلی > تازه ها - جزئيات اخبار

روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای

برگزاری بیست‌ودومین آزمون تأسیس شرکتهای حمل‌ونقل بین‌المللی کالا
بیست‌ودومین آزمون تأسیس شرکتهای حمل‌‌ونقل بین‌المللی کالا، 15 مردادماه امسال در تهران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، محمدجواد عطرچیان، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی با بیان این خبر اظهار داشت:
آزمون این دوره نیز عمدتاً بر مهارتهای تخصصی و اطلاعات کاربردی داوطلبین مبتنی خواهد بود. ثبت‌نام آزمون به شیوه قبل، از روز سه‌شنبه یکم تیر‌ماه آغاز و روز پنجشنبه مورخ 31 تیرماه، خاتمه می‌یابد. کلیه اطلاعات موردنیاز به تدریج از طریق لینک آزمون به‌نشانی transit.rmto.ir اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی یادآور شد:
جهت تسهیل فرایند ثبت‌نام، امسال نیز ترتیبی پیش‌بینی شده است تا متقاضیانی که در یکی از سه دوره گذشته (19، 20 یا 21)، مجاز به شرکت در آزمون بوده‌اند، بتوانند با مراجعه به لینک ثبت‌نام، آمادگی خود را برای شرکت در آزمون پیش‌رو اعلام نمایند. طبعاً این دسته داوطلبان، تا زمانی‌که اطلاعات خود را ویرایش ننموده‌اند، فرایند ثبت‌نام آنان، با همان مراجعه اینترنتی، به سادگی خاتمه می‌یابد. طبعاً در صورت هرگونه ویرایش ازجمله تغییر استان محل تقاضای تأسیس،‌ تغییر عکس، نشانی یا امثالهم باید مدارک جدید خود را به اداره‌کل حمل‌ونقل استان محل تقاضای تأسیس ارائه نمایند. 
عطرچیان همچنین اظهار داشت: 
برای متقاضیانی که در هیچ یک از سه دوره گذشته (19، 20 یا 21) در آزمون ثبت‌نام ننموده یا مجاز به شرکت نبوده‌اند، روال ثبت‌نام مستلزم تکمیل و بارگذاری اطلاعات درخواستی و تحویل پرونده به واحد ترانزیت اداره‌کل حمل‌ونقل استان محل تقاضای تأسیس است. 
وی افزود : همانند ادوار قبل، سرفصلهای آزمون، در لینک مربوطه اعلام شده است و بدیهی است موارد اعلامی، تعهدی عرفی یا قانونی برای سازمان جهت الزام به طرح سوال از تمام یا قسمتهایی از آن منابع ایجاد نکرده و براساس آیین‌ نامه صدرالاشاره، کلیه متقاضیان اخذ مجوز تاسیس می‌بایست از تجارب و دانش جامع و کافی علمی و کاربردی در حوزه‌های مرتبط با حمل‌ونقل بین‌المللی کالا و ترانزیت، برخوردار باشند در هریک از مراجع معرفی‌شده، آخرین ویرایش مربوطه، ملاک طرح سوال خواهد بود.
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی، در خاتمه با تأکید بر بررسی پیشنهادها و انتقادهای متقاضیان آزمون ادوار گذشته که از روشهای مختلف واصل گردیده، همچنین تحلیل نظرات کارشناسان، فعالان حمل‌ونقل و رسانه‌هااظهار داشت: سعی شده است تا از نتایج حاصله، با لحاظ مقررات جاری و واقعیات موجود، در جهت بهبود برگزاری آزمون، استفاده گردد ، همچنین ترتیبی اتخاذ خواهد گردید تا شمار بیشتری از قبول‌شدگان که حائز بالاترین رتبه‌های کسب‌شده هستند، نسبت به تاسیس شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی کالا در سراسر کشور اقدام نمایند.
    گروه خبري   :   بارنت تاریخ    :   1395/03/18 ساعت:    :   19:43:16
نام
آدرس صندوق الکتریکی  
نظرات کاربران  

کد فوق را اینجا وارد کنید