صفحه اصلی > تازه ها - جزئيات اخبار

بازنگری درمیزان سهمیه سوخت ناوگان باری و مسافری

​در راستای بازنگری درمیزان سهمیه سوخت انواع وسایل نقلیه باری و مسافری، ناوگان حمل‌ونقل عمومی سقف سهمیه برخی وسایل نقلیه افزایش یافته و به میزان واقعی نزدیک‌ شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، مهندس شهرام آدم‌نژاد معاون برنامه‌ریزی این سازمان و سخنگوی کارگروه تخصیص سوخت بر اساس پیمایش با بیان خبر، اظهار داشت : 
از ابتدای مهرماه سال گذشته که طرح توزیع سوخت بر اساس پیمایش در کشور آغاز گردیده است، در جلسات مختلف کارگروه طرح مذکور، موضوع راستی آزمایی و نزدیک شدن به میزان مصرف واقعی سوخت خودروها مورد بررسی قرار گرفت و هر 2 الی 3 ماه یکبار تغییراتی در سهمیه‌ها انجام شد. 
وی افزود:در سال جاری نیز ، داده کاوی بر اساس داده‌های مصرفی و جایگاه‌های سوخت در کشور نشان دهنده لزوم تغییراتی در جدول سهمیه و میزان مصرف می‌باشد که به غیر از خودروهای زیر 5 / 3 تن، معیار مصرف سهمیه تغییر کرد، همچنین سهمیه عملکردی ناوگان بین 10 تا 20 تن از 4300 لیتر به 5200 لیتر در ماه افزایش پیدا کرد. 
آدم نژاد در خصوص سهمیه خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث تصریح کرد : 
از 6 خرداد ماه سال جاری، با هماهنگی‌های انجام شده با بیمه مرکزی، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی پلیس +10 ، به مالکین خودرو که فاقد بیمه هستند ، هشدار داده شد که در صورت مراجعه به مراکز پلیس +10 و اعلام وضعیت بیمه خود، از حالت خاکستری خارج می‌شوند ولی چنانچه علیرغم هشدارها اقدامی از سوی مالکین ناوگان حمل‌ونقل عمومی به عمل نیامده باشد و همچنان فاقد بیمه شخص ثالث باشند، سهمیه سوخت آنها قطع می‌شود. 
وی خاطرنشان کرد : 
اجرای طرح توزیع سوخت بر اساس پیمایش مبتنی بر اطلاعات به دست آمده از عملکرد ناوگان و آمارهای میدانی وسیع و داده‌ کاوی های مستمر انجام شده است و اگر ناوگانی شناسایی شوند که هیچ تردد و فعالیتی ندارند، سهمیه سوخت به آنها تخصیص نمی یابد. 
شایان ذکر است جدول سهمیه‌ای جدید بر اساس قواعد طرح تخصیص سوخت بر اساس پیمایش انواع ناوگان در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاد‌ه‌ای قرار دارد.
    گروه خبري   :   بارنت تاریخ    :   1395/04/23 ساعت:    :   21:24:09
نام
آدرس صندوق الکتریکی  
نظرات کاربران  

کد فوق را اینجا وارد کنید